Taniec rządzi!

Przez naukę tańca rozwijamy wyobraźnię przestrzenną i poprawiamy pamięć uczniów.

Taniec jest obecny w codziennym życiu Szkoły od 16 lat. W roku 2004 rozpoczęły się działania mające na celu rozpoczęcie w naszej Szkole edukacji tanecznej. Wszystkich zawsze inspirowało hasło, aby przez naukę tańca rozwijać wyobraźnię przestrzenną i poprawiać pamięć uczniów. Dzisiaj taniec daje Dzieciom dużo radości, pozwala uwolnić emocje, łagodzi stres, dodaje wiary w siebie..

Skład kadry trenerskiej

Czas trwania treningu:

45 Minutes

Prowadzący:

Ewa Twardowska/ trenerzy Klubu Sportowego TK

niezbędnik:

Dobry nastrój

Zajęcia tańca sportowego – styl standardowy i latynoamerykański oraz tańca nowoczesnego tj. Hip Hop i Street Dance prowadzi Pani mgr Ewa Twardowska – wielokrotna finalistka Mistrzostw Polski w tańcu sportowym oraz instruktorzy i trenerzy Klubu Sportowego TK.

 Tańczymy solo, w parach, w duetach, mini formacjach i formacjach. Dzięki współpracy z Klubem Sportowym TK nasi uczniowie- zawodnicy uczestniczą w zawodach, turniejach i pokazach tanecznych.

Jesteśmy współorganizatorami Mikołajków Tanecznych, licznych pokazów i prezentacji,, imprez okolicznościowych , a od roku 2014 cyklu Zawodów Tanecznych o Puchar Dyrektora SP5 im. Polskich Olimpijczyków.

W ostatnich latach sukcesy odnoszą nasze grupy tańca nowoczesnego m.in. w roku 2017 grupa TNT wywalczyła tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego FTS, w roku 2019 grupa T Crew zdobyła tytuł Wicemistrza Województwa Małopolskiego FTS, a grupa TNT IV miejsce na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego FTS.

 

Zapraszamy na Nasze treningi!

Aktualności taneczne

Taniec sportowy

Kwarantanna nie problem Link do roztańczonego filmu

,,Na skrzydłach tańca"

Data 15 października 2009 r. na stałe wpisała się w historię naszej szkoły. Tego dnia decyzją Rady Miasta Krakowa…

SUKCESY TANCERZY

W dniu 25 listopada 2018r. w Krakowie nasi tancerze z klasy 5b wywalczyli srebrny medal i zostali Vice Mistrzami…