Strzelamy

bramki!

Gra w piłkę nożną to znakomita forma aktywności fizycznej. Nie tylko gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny. 

Piłka nożna to popularna gra zespołowa. W czwartej klasie dziewczynki rozpoczynają swoją piłkarską przygodę pod okiem wykwalifikowanych trenerów z KS Prądniczanki. Zajęcia sportowe są dopasowane do poziomu umiejętności zawodniczek.

Skład kadry trenerskiej

Miejsce:

Obiekty szkolne (w większości)

Próby sprawnościowe:

Tak

Szkolenie w piłce nożnej obejmuje:

  • Obszar techniczno-taktyczny: działania indywidualne, grupowe i zespołowe oparte na nauczaniu i doskonaleniu strzałów, prowadzenia piłki, zwody, gra 1 x 1, podania, przyjęcia oraz gra po trójkącie, asekuracja, krycie zawodników, odbiór, przechwyt.
  • Obszar motoryczny: skupia się na kształtowaniu cech motorycznych takich jak, koordynacja, wzorce ruchowe, siła, szybkość, wytrzymałość, szybkość reakcji, rytmizacja, orientacja przestrzenna.
  • Obszar mentalny: budowanie świadomości, koncentracja i opanowanie, samodyscyplina, budowanie pewności siebie oraz kształtowanie motywacji.
  • Obszar teoretyczny: zdobywanie wiedzy dotyczącej podstawowych zasad zachowania się przed, w trakcie i po treningu, nawadnianie i odżywianie oraz aspekt społeczny.

Aktualności Piłka Nożna

Karta Rowerowa II Termin

Karta Rowerowa II Termin Zapraszamy na drugą turę egzaminu na kartę rowerową.  14 Czerwca - Testy 21 Czerwca -…

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie W minionym tygodniu spośród wszystkich Świetliczaków wyłoniono tych, którzy na co dzień prezentują wzorową postawę, godną naśladowania.…

Wielka Parada Smoków 

Wielka Parada Smoków 5.06.2022 r. uczniowie  klasy 2a pod opieką  p. Iwony Piróg wzięli udział w 21. Wielkiej Paradzie…

Singing Kids

Singing Kids Znane są już wyniki konkursu  zorganizowanego przez Dom  Harcerza – „Singing  Kids”. Grupa Debiuty, prowadzona przez Panią Annikę Mikolajko-Osman,  …